Дома Останати Мекгрегор без причина претепал познат италијански ди-џеј

Мекгрегор без причина претепал познат италијански ди-џеј

Италијанските медиуми пренесуваат дека славниот ирски ММА борец Конор Мекгрегор во Рим го претепал познатиот италијански ди-џеј Франчеко Факети.

Нападнатиот Факети се огласи преки неговиот Јутуб канал и раскажа дека тој и неговата сопруга биле во друштво на Конор повеќе од два часа, а потоа дошло до конфликт. Италијанецот ги покажа и повредите кои му ги нанел Ирецот.

„Конор Мекгрегор ме удри и ми го разби носот пред десет сведоци. Ме нападна без причина откако два часа разговаравме и се забавувавме. Морам да кажам дека тој е насилна и опасна личност. Добивав удари без причина, нападнат можеше да биде било кој. Поради тоа одлучив да го тужам“, порача Факети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Српски судија суспендиран на 10 години

Aпелациониот суд во Нови Сад ја потврди одлуката за исфрлување на судијата Срѓан Обрадовиќ…