Дома Трансфер зона Од Островот најавуваат: Еве како би можел да изгледа Јунајтед следната сезона (ФОТО)

Од Островот најавуваат: Еве како би можел да изгледа Јунајтед следната сезона (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед и понатаму е клуб кој се обидува да се врати во врвот на англискиот и европскиот фудбал, засега во последните години на „ѓаволите“ баш и не им одеше.

Под водство на Солскјер работите изгледаат нешто подобро, па сега се најавуваат и играчи кои можат да донесат позитивни промени на „Олд Трафорд“. Бруно Фернандеш кој пристигна во јануари не одигра премногу натпревари, но во тие кои ги одигра покажа дека може да биде големо засилување.

Низ медиумите може да се прочитаат повеќе информации за тоа кој би можел да дојде и да замине од Јунајтед. Денес се појави вест и дека Реал им ги нуди Родригез, Одегард, Васкез и Дијаз за Погба (повеќе за ова тука).

Набрзо по оваа информација „Сан“ се надоврза и креираше тим како би можел да изгледа Јунајтед во наредната сезона. Тие го составија тимот во формација 4-3-3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ фаворит за потпист на Рамос

Серхио Рамос денес и официјално го напушти Реал Мадрид после цели 16 години, па веќе започ…