Дома Фудбал Англија Мегваер капитен на најлошиот тим во Премиер лигата

Мегваер капитен на најлошиот тим во Премиер лигата

Изминатиот викенд заврши сезоната во Премиер лигата, а како што се бираат најдобрите така е избран и најлошиот тим, односно фудбалери кои најмногу разочараа.

Во тимот составен од „ЕСПН“ капитен е Хари Мегваер кој во текот на сезоната беше најкритиквуаниот играч и не се прослави во дресот на Јунајтед. Тој е и единствениот играч од тимот на Ерик Тен Хаг, а има дури три од Челзи што е и очекувано ако се погледне каква сезона имаа „сините“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Еден фудбалер има и од редовите на шампионот Манчестер Сити, Калвин Филипс.

ГОЛМАН: Меслие (Лидс)

ОДБРАНА: Ленгле (Тотенхем), Војновиќ (Саутемптон), Мегваер (Манчестер Јунајтед), Кукуреља (Челзи)

СРЕДЕН РЕД: Филипс (Манчестер Сити), Шелви (Нотингем Форест), Армстронг (Саутемптон), Хаверц (Челзи)

НАПАД: Ричарлисон (Тотенхем), Обамејанг (Челзи)

Кога се најдобрите во прашање пред неколку дена за играч на сезоната беше избран Ерлинг Халанд, додека Давид Де Геа го доби признанието „Златна Ракавица“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…