Дома Фудбал Лига на шампиони Мбапе за седум минути му даде два гола на Клуб Бриж 🎥

Мбапе за седум минути му даде два гола на Клуб Бриж 🎥

Денес се играат натпревари од последното коло во Лигата на шампионите, а во терминот од 18:45 часот се играат два дуели меѓу кој е и ПСЖ – Клуб Бриж.

Овој натпревар фуриозно го започнаа домаќините, Килијан Мбапе набрзина прво во 2. па во 7. минута постигна два за водство од 2:0 на „светците“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…