Дома Фудбал Лига на шампиони Мајсторија на вечерта во режија на Ансу Фати?

Мајсторија на вечерта во режија на Ансу Фати?

Барселона вечерва има противник по мерка во Лигата на шампиони и најверојатно ќе запише лесна победа против Ференцварош.

Каталонците на полувреме имаа предност од 2:0 со головите на Меси и Ансу Фати.

Токму вториот гол сигурно ќе биде еден од најубавите во првото коло од Лигата на шампиони. После прекрасната асистенција на Де Јонг со волеј удар Фати ја смести топката во голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…