Дома Фудбал Франција Марсеј победата против ПСЖ ја славеше како да освоиле Лига на шампиони 🎥

Марсеј победата против ПСЖ ја славеше како да освоиле Лига на шампиони 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Пласман во четвртфиналето од францускиот куп не е некој посебен успех, но Марсеј оваа победа ја славеше како да освоиле Лига на шампиони.

Секако причината беше победата над најголемиот ривал, Пари Сен Жермен. Марсеј пред 30 години беше европски шампион, но потоа и немаше премногу причини за славје. Изминатата вечер за нив беше фантастична го елиминираа најголемиот ривал кој во составот има голем број ѕвезди.

Атмосферата на „Велодром“ по големата победа беше фантастична.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…