Дома Останати Кошарка НБА Марк Гасол останува во Торонто и наредната сезона

Марк Гасол останува во Торонто и наредната сезона

0

Шпанскиот центар продолжува каде што застана.

Марк Гасол, освојувачот на НБА прстенот за оваа сезона откако со Торонто стигна до титулата на крајот на оваа сезона имаше можност да стен слободен играч.

Сепак, тој ја искористи другата опција и го обнови договорот за дополнителна уште една сезона и сега ќе заработува огромна сума.
Гасол за наредната сезона ќе инкасира 25.6 милиони долари.

Оваа вест ја објави Торонто со истакнување дека на големо задоволство решиле важно прашање за наредната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Двејн Вејд се враќа од пензија и потпишува за Лејкерс?

Трикратниот НБА шампион, Двејн Вејд, не ја отфрла можноста да се врати на паркетот, иако с…