Дома Трансфер зона „Марка“: Јувентус ја плаќа клаузулата за Н’Зонзи

„Марка“: Јувентус ја плаќа клаузулата за Н’Зонзи


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Шпанските медиуми пренесуваат дека Јувентус во зимскиот преоден рок сака да го донесе играчот за врска на Севиља, Стивен Н’Зонзи.

Н’Зонзи игра фантастично во дресот на Севиља и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но најсериозен интерес покажува италијански Јувентус.

„Марка“ тврди дека раководството на „старата дама“ е спремно во зимскиот преоден рок да ја активира откупната клаузула на ирачот која изнесува 30 милиони евра и да го донесе Н’Зонзи во Торино.

Јувентус е во потрага по квалитетен играч за врска, а Алегри смета дека Н’Зонзи ќе биде перфектен за неговиот стил на игра бидејќи е поливалентен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции во средниот ред.

Проблем за „бјанконерите“ може да биде само големата конкуренција бидејќи фудбалерот е на радарот на Барселона, Челзи и Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Чави: Нејмар го сакам како пријател, но како играч не ни е потребен

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ От…