Дома Фудбал Лига на шампиони Марез го носи Сити чекор поблиску до финалето! 🎥

Марез го носи Сити чекор поблиску до финалето! 🎥

Манчестер Сити после само десетина минути игра си ги зголеми шансите за пласман во големото финале од Лигата на шампионите.

Ријад Марез кој беше стрелец и во првиот натпревар вечерва го отвори резултат. Ќе потсетиме Сити во првиот натпревар победи со 1:2. Според тоа сега на ПСЖ му се потребни два гола за продолженија, секако под услов да не прими уште еден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…