Дома Луд Спорт Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа необична ситуација на клупата.

Еден од помошниците дојде да му даде на Марадона нешто во рака, а кога сфатија дека камерата снима настана панична реакција на клупата.

Медиумите претпосатвуваат дека Марадона добил доза кокаин, но засега таквите тврдења не се потврдени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

На Милнер не му е досадно во изолација: Неговото видео е апсолутен ХИТ!

Додека светот се бори со пандемијата од коронавирус, спортистите ширум светот објавуваат в…