Дома Топ вести Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за Маунт

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за Маунт


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Манчестер Јунајтед сериозно се вклучи во трката за потписот на ѕвездата на Челзи, Мејсон Маунт, пренесува „Дејли Мејл“.

Мејсон Маунт е се поблиску до напуштање на клубот, откако ги прекина преговорите со Челзи за продолжување на соработката.

24-годишниот играч за врска не сака да отстапи од своите финансиски барања, па на лето е спремен да го промени клубот.

Ситуацијата будно ја следат Ливерпул, Баерн Минхен, Арсенал, а сега во трката за потписот се приклучи и Манчестер Јунајтед.

Те Хаг е во потрага по квалитетен играч за врска и верува дека Маунт одлично ќе се вклопи во неговиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Покетино е нов тренер на Челзи!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Aргентинскио…