Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Арсенал го сакаат Де Кетеларе

Манчестер Јунајтед и Арсенал го сакаат Де Кетеларе

 Манчестер Јунајтед и Арсенал покажуваат сериозен интерес за белгискиот репрезентативец Чарлс де Кетеларе, пренесуваат италијанските медиуми.

Милан го испрати на позајмица во Аталанта, каде Де Кетеларе оваа сезона пружа одлични партии.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Белгиецот покажа зошто важи за голем талент, па го привлече вниманието на англиските клубови.

Аталанта ја активираше опцијата за откуп за 24 милиони евра, но може ова лето да го продаде за двојно повеќе во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …