Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед им нов водоносец – Жозе Мурињо! (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед им нов водоносец – Жозе Мурињо! (ВИДЕО)

mpurinho

На Жозе Мурињо не му оди во Манчестер Јунајтед, вчера доживеа елиминација од Дерби Каунти во Лига купот.

После овој натпревар се појави и едно интересно видео на кое стратегот на „црвените ѓаволи“, носи вода , па реакциите на социјалните мрежи се навистина урнебесни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…