Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Наполи

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Наполи

Раководството на Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за дефанзивецот на Наполи и италијански репрезентативец, Џовани ди Лоренцо.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „црвените ѓаволи“ веќе стапиле во контакт со агентот на 26-годишниот фудбалер. Тоа што ги воодушевило скаутите на Јунајтед е универзалноста на Ди Лоренцо, кој може да игра на сите позиции во одбраната.

Инаку Ди Лоренцо најчесто игра како десен бек, но јасно е дека таа позиција во Јунајтед е „резервирана“ за одличниот Ван Бисака.

Меѓутоа, Ди Лоренцо е поливалентен дефанзивец и може да игра како лев бек, но исто така и како стопер.

Сепак, Наполи тешко ќе се откаже од својот фудбалер, кој минатото лето пристигна од Емполи за 8 милиони евра, но оваа сезона е незаменлив во тимот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Како Милан останал без големо засилување поради отказот на Бобан?

Навивачите на Милан можат да жалат по заминувањето на Звонимир Бобан бидејќи токму поранеш…