Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед го продолжува договорот на Далот

Манчестер Јунајтед го продолжува договорот на Далот

Манчестер Јунајтед сака да го задржи португалскиот репрезентативец Диого Далот, пресуваат медиумите на Островот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Далот влезе во последната година од договорот, но Јунајтед има опција за еднострано продолжување до 2024 година.

Далот игра добро под водство на Тен Хаг од почетокот на сезоната и „црвените ѓаволи“ сигурно ќе ја актувираат опцијата за продолжување на договорот.

23-годишниот Португалец сакаше да си замине од „Олд Трафорд“ ова лето, но сега работите се променија и наскоро двете страни ќе започнат преговори за нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…