Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед го претстави гостинскиот дрес за новата сезона со интересна боја (ФОТО)

Манчестер Јунајтед го претстави гостинскиот дрес за новата сезона со интересна боја (ФОТО)

0

Манчестер Јунајтед денес и официјално го престави гостинскиот дрес за сезоната 2019/2020.

„Црвените ѓаволи“ во наредната сезона ќе имаат за цел најмалку да се пласираат во Лигата на шампионите.

Новиот гостински дрес на Манчестер Јунајтед изгледа навистина интересно.

Дизајнот не е посебен и скоро ист како и во претходните години, но затоа бојата е навистина тешко да се „дешифрира“.

Треба да се спомене и дека во промоцијата на новиот дрес учествуваше и Пол Погба што е малку чудно затоа што на големо се поврзува со заминување од клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нејмар се враќа во тимот – ќе патува со ПСЖ на турнеја во Кина

Бразилската суперѕвезда Нејмар, ќе патува со Пари Сент Жермен на предсезонската турнеја во…