Дома Фудбал Останато Мане: Барса или Баерн? Марсеј! 🎥

Мане: Барса или Баерн? Марсеј! 🎥

Садио Мане на големо се поврзува со заминување од Баерн Минхен, но засега тој ги одбиваше прашањата околу неговата иднина.

После настапот за репрезентацијата на Сенегал Мане доби прашање за неговата иднина и даде интересен одговор.

„Барса или Баерн“. Двата тима не се лоши, но мој омилен тим е Марсеј“, гласеше изјавата на напаѓачот на „црвените“.

Нормално дека во овој момент трансфер на Мане во Марсеј не е реален, ниту клубот има пари да го доведе, а и амбициите на Мане сигурно се поголеми од можностите на Марсеј. Мане ја прокоментира и изјавата во која зборуваше дека ќе ги послуша Сенегалците да го напушти Ливерпул – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Добри вести за Милан пред дербито со Јувентус

Фудбалерот на Милан, Тео Ернандез вчера тренираше со тимот, откако претходните недели беше…