Дома Останати Ракомет Манасков клучен во новиот триумф на Веспрем

Манасков клучен во новиот триумф на Веспрем

0

Кил попладнево беше поразен од унгарски Веспрем кој е единствен тим со максимален учинок во ЛШ.

Веспрем славеше со 26:24, а клучен човек на денешниот меч беше нашиот Дејан Манасков.

Манасков постигна четири погодоци откако Веспрем имаше негатива од 12:15 на полувремето.

Сепак до крајот унгарскиот тим дојде до пресврт и победа која му донесе значајни бодови.

Кај домашниот состав најпрецизен беше Момир Илиќ со постигнати шест погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Ракомет

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар го има најдобриот голман во светот!

Oгромно признание за голманот на македонскиот и европски шампион Арпад Штербик. 38 годишни…