Дома Фудбал Англија Малиот херој од епскиот пресврт на Ливерпул против Барселона повторно привлече внимание

Малиот херој од епскиот пресврт на Ливерпул против Барселона повторно привлече внимание

0

Се играше 80-тата минута од неверојатниот реванш во полуфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Барселона. Ливерпул сензационално успеа да надополни 3:0 од првиот натпревар.

Четвртиот гол во тој натпревар Ливерпул го постигна откако доби корнер кој Арнолд брзо го изведе и го пронајде Ориги кој ја погоди мрежата.

Навивачите на Ливерпул ја славеа брзата реакција на Арнолд и големата смиреност на Ориги, но следниот ден се појави и уште еден херој на Ливерпул во подвигот на „црвените“.

Окли Каноиер е 14 годишно момче и член на академијата на Ливерпул. Тој во натпреварот против Барселона беше собирач на топки и токму тој брзо му ја додаде топката на Арнолд.

Приказната за младиот Каноиер не застана тука. Ова момче играза екипата на Ливерпул до 16 години, а сега доби шанса и за настап во конкуренцијата до 18 години. Каноиер во конкуренција на фудбалери четири години постари од него успеа да постигне гол и да биде еден од најдобрите на теренот во победата против Бартон од 4:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

БРАВО АЈАКС: На гостување во ЛШ ќе одат со воз поради чист воздух

Ajaкс продолжува да прикажува убави примери во фудбалот. Овој пат не се причина нивните ре…