Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија со нов скок на ФИФА ранг листата

Македонија со нов скок на ФИФА ранг листата

mkd

Maкедонската фудбалска репрезентација бележи нов скок на последната ФИФА ранг листа.

Одличните настапи на машката фудбалска сениорска репрезентација носат и напредок на официјалната ФИФА ранг листа, Македонија во овој момент се наоѓа на 73 позција на официјалната рагн листа на ФИФА за овој месец.

На оваа листа Македонија бележи напредок од три позици со оглед на тоа што на претходната се наоѓавме на 76 позција.

ФИФА листата ја предводи Германија, па потоаа следуваат Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Шпанија, Полска, Швајцарија, Франција и Чиле.

 

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Чави испрати пофалби за Димитриевски

Рајо Ваљекано одново остана непоразен против Барселона, а македонскиот голман Столе Димитр…