Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија прими гол во финишот за реми со Молдавија🎥

Македонија прими гол во финишот за реми со Молдавија🎥

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1-1 против Молдавија во пријателскиот меч кој се одигра во Анталија.

Македонија одигра добро во првото полувреме и дојде до водство во судиското продолжение. Голот го постигна Бојан Миовски кој се најде на вистинското место откако голманот Раилеан ја одби топката која напаѓачот на Абердин ја смести во мрежата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


На почетокот од вториот дел шанса доби Митровски и Македонија продолжи со офанзивна игра и напади. Потоа следеа неколку замени и шанса добија неколку фудбалери, меѓу кои и дебитантот Ќемали.

Молдавија успеа да израмни на 1-1 во преку Дамаскан во 83-та минута, што на крајот се покажа како конечен резултат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…