Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија ги доби противниците во Лигата на нации

Македонија ги доби противниците во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација ги доби своите ривали во Лигата на нации на денешната ждрепка во Париз.

Македонија ќе се натпреварува во рамки на групата 4 во Ц-лигата, а за ривали ги доби стариот познаник Ерменија потоа Фарски Острови и селекцијата на Летонија. Новата сезона во Лигата на нации ќе стартува во септември  и ќе се игра до ноември годинава.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ждрепка во Париз може да се кажен дека беше поволна за нашиот тим, бидејќи избегнавме некои од фаворитите како Романија и Шведска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи им се закани на навивачите дека ќе ги казнува и ќе ги брка од стадион

Подолг период управата на Шкупи има проблеми со сопствените навивачи или барем со поголем …