Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија во одлична атмосфера се подготвува за првиот меч📷

Македонија во одлична атмосфера се подготвува за првиот меч📷

Македонската фудбалска репрезентација веќе трет ден е во Букурешт и се подготвува за првиот меч од ЕП против Австрија.

Репрезентативците денеска го одржаа третиот тренинг во Романија на стадионот на Стеауа каде ќе тренираат додека се во Букурешт.

Македонија во одлична атмосфера се подготвува за првиот меч го игра на 13 јуни против репрезентацијата на Австрија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…