Дома Фудбал Репрезентации Македонија во второто издание од Лигата на Нации домаќин ќе биде на неутрален терен?

Македонија во второто издание од Лигата на Нации домаќин ќе биде на неутрален терен?

Репрезентацијата на Македонија можно е новата сезона во Лигата на Нации да ја започне на неутрален терен.

Второто издание во Лигата на Нации Македонија треба да го започне против Ерменија на 5. септември, а три дена подоцна треба да гостуваме кај Грузија. Поради пандемијата со коронавирусот можно е овие натпревари да се играат на неутрален терен.

Заради ограничувањата од патувања и мерките за карантин при влез во одредени држави опција е Македонија да биде домаќин на неутрален терен.

За нас уште постои забрана за влез во земјите од Европската унија, а и враќањето во земјата не е така едноставно.

Последниот официјален натпревар Македонија го играше во ноември минатата година кога го победивме Израел во Скопје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Не го примиле на работа во Мекдоналдс, па стана ѕвезда на Баерн Минхен

Баерн минтата сезона издоминира во сите натпреварувања и успеаа да ги освојат сите натпрев…