Дома Македонски спорт Мак ракомет Магупи на теренот, мангупи и во соблекувалната: „Пелистерци“ по примерот на Јапонците

Магупи на теренот, мангупи и во соблекувалната: „Пелистерци“ по примерот на Јапонците


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Еурофарм Пелистер вчера стигна до втората победа во Европската лига, битолскиот состав беше подобар од Мотор Запорожје со 30:33.

Играч на натпреварот беше Хененберг кој постигна 14 голови. Меѓутоа после натпреварот внимание привлече и потегот на „пелистерци“ со чистењето на соблекувалната.

По примерот на Јапонците ракометарите на Еурофар Пелистер ја „светнаа“ соблекувалната по завршувањето на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Пораз за Еурофарм Пелистер и во вториот натпревар во СЕХА лигата

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eурофарм Пелистер го…