Дома Видео Магија на Дончиќ: Луда асистенција од зад грб со двајца играчи пред себе 🎥

Магија на Дончиќ: Луда асистенција од зад грб со двајца играчи пред себе 🎥

Лука Дончиќ изминатата вечер беше блиску до нов трипл-дабл во натпреварот против Њујорк, но уште еднаш ги покажа и своите способноти.

Дончиќ натпреварот го заврши со 39 постигнати поени против Њујорк (122:108), но на оваа средба тој ја забележа и една од најатрактивните асистенции во НБА лигата оваа сезона.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со двајца играчи пред себе Дончиќ на неверојатен начин од зад грб додаде до Пауел на кого му остана само да поентира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ ги натера сите да се запрашаат дали е човек, но мечот го заврши во очај, а за тоа е виновен самиот тој!

Лука Дончиќ одигра уште еден маестрален натпревар во дресот на Далас Маверикс, но повторно…