Дома Офсајд Луксуз и раскош во изобилие: Мората и Алис го кажаа судбоносното „да“

Луксуз и раскош во изобилие: Мората и Алис го кажаа судбоносното „да“

1

Тројца славни фудбалери на кралскиот клуб од Мадрид во ист ден го кажаа судбоносното „да“ – Матео Ковачиќ, Лукас Васкез и Алваро Мората.

Мората пред олтар ја однесе својата поубава половина Алис Кампело, која ја обожаваат британските, шпанските и италијанските медиуми кои веќе ја нарекуваат една од најзгодните WAG убавици во Шпанија.

Мората и неговата избраничка се венчаа во Венеција, а фотографиите од пловидбата и луксузната забава после венчалниот обред никого не го оставаат рамнодушен.

Алис Кампело на својот Инстаграм профил објави кратко видео од салата во која се одржа свадбената прослава.

 

A post shared by ALICE (@alicecampello) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Офсајд

Проверете

Фото: Најубавата одбојкарка во светот го запали интернетот со секси фотки!

Бразилската одбојкарка Таиса Менезес се опорави од тешката повреда, па се почесто објавува…