Дома Фудбал Англија Луис Дијаз само што се врати, повторно се повреди

Луис Дијаз само што се врати, повторно се повреди


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Крилото на Ливерпул, Луис Дијаз го напушти тренинг кампот на „црвените“ во Дубаи и ќе се врати во Англија, откако го повреди коленото.

Тој се рехабилитираше од повреда на истото колено од 9 октомври и само што се врати на тренинзите ја обнови повредата. Пред три дека Колумбиецот се врати на тренинзите и отпатува во Дубаи со тимот.

Во клубот решија Дијаз да не го оперира коленото и паузата да ја искористи за рехабилитација, но повредата се искомплицирала.

Дијаз денес го напушти тренинг кампот и се врати во Англија да се лекува, а наскоро ќе стане јасно колку време ќе му биде потребно за рехабилитација.

Коментари
  • Ливерпул ја сака ѕвездата на Порто

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Ливерпул е силно заинтересиран за ѕвездата н…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид размислува за Покетино

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Реал Мадрид на лето би можел да направи трен…