Дома Луд Спорт Лудо славје во соблекувалната на Сити (видео)

Лудо славје во соблекувалната на Сити (видео)

0

Манчестер Сити ја комплетираше историската тројна круна во Англија, откако го победи Ватфорд со 6:0 во финалето од ФА Купот.

„Граѓаните“ претходно ги освоија Лига Купот и Премиер лигата, па вчера конечно можеа да ги прослават трите трофеи.

Економот Брендан Ештон е најсаканата личност во соблекувалната на Сити, па направи лудо шоу при славјето во соблекувалната.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ибра повторно е хит: Ечи турбо-фолк среде Лос Анџелес (видео)

Можеш да избегаш од Балканот, но Балканот од тебе никогаш! Златан Ибрахимовиќ е една од на…