Дома Видео Луда прослава: Митровиќ ја удираше главата од плакар 🎥

Луда прослава: Митровиќ ја удираше главата од плакар 🎥

Aл Хилал вчера го победи Ал Итихад со 2:0 во реваншот од четвртфиналето во азиската Лига на шампиони и така се пласираа во полуфиналето.

За Ал Хилал ова беше 28-ма победа во низа во сите натпреварувања со што станаа тимот со најмногу победи во низа во историјата. По победата големо внимание привлече српскиот напаѓач Александар Митровиќ кој во соблекувалната при прославата ја удираше главатао д плакарот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вкупниот резултат со кој Ал Хилал го елиминираше Ал Итихад беше 4:0. Во полуфинале Ал Хилал ќе игра против Ал Тае од Обединетите Арапски Емирати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…