Дома Фудбал Англија Лига Куп: Арсенал елиминиран, Јунајтед конечно проработи!

Лига Куп: Арсенал елиминиран, Јунајтед конечно проработи!

Манчестер Јунајтед и Саутемптон им се приклучија на Хал и Ливерпул во полуфиналето на англискиот Лига куп, откако ги елиминираа Вест Хем односно Арсенал.

Манчестер Јунајтед лесно се справи со Вест Хем, против кого во саботата, одигра 1:1 во првенството. Серијата на голови на „Олд Трафорд“ ја отвори и ја затвори Ибрахимовиќ. По првиот гол на Швеѓанецот израмни Флечер. Потоа во второто полувреме два гола постигна Марсијал,а Ибрахимовиќ ја затвори серијата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Двоен асистент за Јунајтед беше Михтаријан, а по подолго време во тимот се појави и Швајнштајгер кој влезе во игра во второто полувреме.

Арсен Венгер на домашен терен, на Саутемптон му се спротивстави со комбиниран тим и тоа го чинеше елиминација од Лига купот. Саутемптон до победата стигна уште во првиот дел со головите на Класи и Бертранд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…