Дома Фудбал Англија „Ливерпул Ехо“ за да покаже колку „црвените“ доминираат ја искористи ситуацијата во нашата лига

„Ливерпул Ехо“ за да покаже колку „црвените“ доминираат ја искористи ситуацијата во нашата лига

Ливерпул оваа година доминира во Премиер лигата и треба да се случи некое чудо за да не стигнат до титулата на која чекаат 30 години.

Навивачите на Ливерпул долго чекаа на ваков момент и сега можат да „фаќаат“ сеир.

Весникот „Ливерпул Ехо“ ја искористи ситуацијата во Македонија за да покаже колку е всушност голема разликата која ја направија “црвените“.

Кај нас разликата од Вардар до последниот тим на табелата Работнички е 21 бод, додека разликата помеѓу Ливерпул и второпласираниот Сити е 22 бода.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

И Борусија знае да погреши: Го купија за 32 милиони евра, сега го продаваат за два

Борусија Дортмунд важи за тим кој исклучително добро работи на трансфер пазарот и сведоци …