Дома Видео Лесно изгледа кога тој тоа го прави: Луд кош на Дончиќ 🎥

Лесно изгледа кога тој тоа го прави: Луд кош на Дончиќ 🎥


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Далас изминатата ноќ во НБА лига дојде до посакуваната победа против Сакраменто Кинг од 123:119 и така остана во игра за место во плеј-офот.

Ирвинг, Дончиќ и Хардвеј постигнаа над 20 поени кај маверикс. Најефикасен беше Хардвеј со 31, а Дончиќ постигна 29. Можеше и словенечкиот кошаркар да биде најефикасниот, но задоцни само неколку стотинки.

Репрезентативецот на Словенија ја зема топката на својата половина и погоди за ерупција во салата, сепак неговата тројка беше неважечка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тенисер нокаутираше судија и потсети на Ѓоковиќ 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Во последната рунда квалификации за …