Дома Фудбал Англија Лео Месо потпиша за Арсенал! 📸

Лео Месо потпиша за Арсенал! 📸


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Интересна приказна ни пристигнува од Лондон, момчето по име Лео Месо стана нов играч на Арсенал.

Станува збор за момче кое има 10 години и вниманието го привлече поради своето име. Од Кенија доаѓа во академијата на Арсенал.

Игра на позицијата на паѓач како и неговиот идол, не е тешко да погодите за кого се работи. Да додадеме и дека игра подобро левата отколку со десната нога, поради сето ова е интересна вест.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…