Дома Македонски спорт Мак фудбал Леонида Гичевска се сели во Русија

Леонида Гичевска се сели во Русија

Репрезентативката на Македонија, Леонида Гичевска кариерата ќе ја продолжи во Русија.

Гичевска потпиша договор со рускиот клуб Лада Тољати каде што ќе настапува следната сезона. Во Русија, Гичевска пристигнува од Стинта Букурешт од Романија и сега е подготвена за нов предизвик.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во кариерата претходно македонската репрезентативка беше дел од Безансон и Самбре од Франција, хрватската Локомотива Загреб, а во Македонија беше дел од Вардар, Вардар Јуниор, Куманово и Металург.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Уште еден Македонец во Шкотска: Доријан Бабунски потпиша за Данди!

Македонската колонија во Шкотска од денес е побројна за уште еден фудбалер – Доријан…