Дома Фудбал Останато Леонардо: Блиску сме до договор со Нејмар и Мбапе

Леонардо: Блиску сме до договор со Нејмар и Мбапе

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо ги израдува фановите после големата победа против Баерн Минхен.

Како што е познато, ПСЖ сака да ги задржи двете главни ѕвезди, Нејмар и Мбапе и подолго врмеме е во преговори за продолжување на договорите.

„Мислам дека сме блиску до договор кој сите ќе ги направи среќни. Наскоро ќе објавиме повеќе информации кога е во прашање ситуацијата околу Нејмар и Мбапе“, изјави Леонардо, кој потоа одговори на прашање дали ПСЖ е заинтересиран за Донарума.

„Донарума? Нема да зборуваме за трансфери, Навас е фантастичен“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…