Дома Фото Л’Екип на свој начин се опрости од Марадона: Бог е мртов!

Л’Екип на свој начин се опрости од Марадона: Бог е мртов!

Угледниот француски лист Л’Екип на свој начи му оддаде почит на Диего Марадона.

Легендата на светскиот фудбал почина на 60. годишна возраст од срцев удар. Светот тагува и се простува од Ел Пибе, а тоа на посебен начин го направи и Л’Екип.

Л’Екип денеска го постави Марадона на насловната страна со краток наслов:

„Бог е мртов.“

Истото го направи и шпански АС кој исто така Марадона го спореди со Бог.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Пиоли потврди: Ибрахимовиќ се извини

Oна што го пишуваа медиумите го потврди и тренерот на Милан Пиоли. Пиоли денес изјави дека…