Дома Македонски спорт Леванте поради испаѓањето од Ла Лига ќе мора да го продаде Барди

Леванте поради испаѓањето од Ла Лига ќе мора да го продаде Барди


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Тимот на македонскиот репрезентативец Енис Барди, Леванте одигра разочарувачка сезона во Ла Лига, па наредната сезона ќе се натпреварува во Сегунда и ќе се надева на експресно враќање во елитата.

Поради испаѓањето од најсилната конкуренција клубот ќе мора да продаде и некои од своите првотимци за да не се соочат со финансиски проблеми. Шпанските медиуми пренесуваат дека раководството на Леванте ќе се обиде да инкасира барем 10.5 милиони евра до 30. јуни токму со продажбата на македонскиот фудбалер.

Договорот на Барди со Леванте има важност до 2024 година, меѓутоа со испаѓањето изгледа е неопходна негова продажба. Барди се поврзуваше со заминување од Леванте во јануари, но тогаш сепак остана во клубот. Ситуацијата сега како што се наведува е поинаква. Заминвуање од Леванте веќе објави десниот бек Коке Андухар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …