Дома Фудбал Останато Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денес и официјално ја доби „Златната копачка“, награда која се доделува за најефикасниот минатата сезона.

Полскиот голгтер има фантастична сезона во која постигна 41 гол во Бундеслигата и така се запиша во историјата како најдобар стрелец во историјата во ова натпреварување.

„Навистина сум пресреќен што ја добивам оваа награда. Благодарен сум на моите соиграчи, тренерите и сите во Баерн. Никогаш немаше да го постигнам овој успех ако ја немав нивната поддршка“, изјави Левандовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…