Дома Актуелно Леброн со спектакуларно забивање уште еднаш покажа дека годините за него се само бројка 🎥

Леброн со спектакуларно забивање уште еднаш покажа дека годините за него се само бројка 🎥

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс покажуваат „знаци на живот“ по катастрофалната серија на резултати во последно време, па успеаа да запишат две победи во последните три меча и останаа во трката за плејофот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Минатата ноќ Лејкерс беа во Кливленд, каде што Леброн Џејмс ги предводеше до триумф со 131-120 со 38 поени, но „кралот“ имаше и спектакуларен потег кој го одбележа натпреварот.

Џејмс немаше милост кон неговиот голем пријател Кевин Лав, кој му се најде на патот, па брутално го прескокна и постигна атрактивен кош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Нови дресови за нови шампиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Нови дресови за …