Дома Останати Кошарка НБА Леброн позитивен на коронавирус

Леброн позитивен на коронавирус

ЛА Лејкерси против Сакраменто дојдоа до победа без Леброн Џејмс кој не можеше да настапи затоа што доби позитивен тест на коронавирус.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Според овосезонските правила во НБА вакцинираните играчи влегуваат во ковид-протоколот во случај на позитивен тест, а невакцинираните ако биле во контакт со заразени. Лејкерси официјално не објавија зошто Џејмс е под протоколот, но ако е вакциниран ситуацијата е јасна.

Џејмс надвор од тимот ќе биде 10 дена помеѓу позитивнјиот тест и барем два негативни, направени во период од 24 часа. Лејкерси обезбедија сигурен превоз за својата ѕвезда назад во Лос Анџелес. Ентони Дејвис пренесе дека Леброн му кажал дека е без симптоми.

Сезонава Леброн веќе пропушти 11 натпревари поради повреда и супсензијата поради инцидентот во Детроит. Лејкерси се мачат и со него и без него. Со скор од 12-11 го држат осмото место на Западот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …