Дома Фудбал Останато Лампард дебитираше на клупата на Челзи, но „шоуто“ му го украде 14 годишно момче (ФОТО+ВИДЕО)

Лампард дебитираше на клупата на Челзи, но „шоуто“ му го украде 14 годишно момче (ФОТО+ВИДЕО)

Френк Лампард вчера дебитираше на клупата на Челзи во пријателски натпревар против Ирски Бохемијас.

Новиот тренер на Челзи за овој натпревар се одлучи за „шарен“ состав во кој имаше неколку стандардни првотимци.

Сепак, после натпреварот најмногу се зборуваше за 14 годишниот кој ги воодушеви сите кои го гледаа натпреварот.

Натпреварот заврши со резултат 1:1, а големи заслуги за изедначувачкиот гол на Бохемијас има 14 годишниот Еван Фергусон кој во игра влезе во 67-та минута.

Тренерот на Бохемијас му даде шанса на овој талентиран играч да заигра против големиот Челзи. Фергусон на својот тренер му возврати на најдобар можен начин, со неколку одлични потези и воопшто не изгледаше како 14 годишно момче.

Тој во 89-та минута му овозможи на Ерик Молој така што елегантно ја пропушти топката да дојде до него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…