Дома Фудбал Останато Лавеци и официјално му кажа збогум на фудбалот

Лавеци и официјално му кажа збогум на фудбалот

Поранешниот фудбалер на Наполи, Езекиел Лавеци веќе неколку години игра во Кина во дресот на Хебеи.

Лавеци најдобрите денови од својата кариера ги помина играјќи за Наполи и ПСЖ, а на почетокот на 2016 година ги изненади сите со одлуката кариерата да ја продолжи во далечната Кина.

Овој 34 годишен фудбалер веќе скоро четири години настапува во Кина, каде заработи 100 милиони евра, а денес и официјално замина во пензија.

Лавеци во професионалниот фудбал дебитираше во дресот на Естудијантес, а во кариерата играше уште за Џенова, Сан Лоренцо, Наполи, ПСЖ и Хабеи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо: Коби беше инспирација и легенда

Светот е во шок после тешката несреќа во која вчера по наше време се случи во Америка. Жив…