Дома Видео Куче влезе на терен и ја дупна топката 🎥

Куче влезе на терен и ја дупна топката 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Во КОНКАКАФ Лига на шампиони турнирот за Северна Америка, Алијанца од Ел Салвадор и Филаделфија одиграа без голови во првиот меч од осминафиналето.

Меѓутоа, мечот стана планетарно популарен поради едно куче кое влезе на терен и сакаше да си поигра со топката, па ја гризна.

Тамошните медиуми низ шега коментираат дека на кучето му било досадно да гледа натпревар без шанси и голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Класата е вечна: „Проектил“ на Подолски од слободен удар 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Лукас Подолски во еден перио…