Дома Топ вести Кутињо е нов играч на Астон Вила!

Кутињо е нов играч на Астон Вила!

Барселона конечно барем накратко успеа да се ослободи од Фелипе Кутињо.

Веќе некое време на „Камп Ноу“ бараа начин да се ослободат од фудбалерот кој има огромна плата, а не е во прв план. Кутињо во изминатите месеци се поврзуваше со разни клубови, најмногу со оние од Премиер лигата. Утрово и двата клуба потврдија дека Кутињо оди на позајмица во Астон Вила.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Позајмицата е до крајот на сезоната, а англискиот клуб ќе ги покрива трошците за бразилскиот фудбалер што значи дека Барселона во овој период ќе го растерети буџетот и ќе може да го регистрира Феран Торес.

Договорот на Кутињо со Барселона е до летото 2023 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …