Дома Фудбал Куман играл голф против Гвардиола, познато и кој победил

Куман играл голф против Гвардиола, познато и кој победил

Роналд Куман и дефинитивно ќе ја води Барселона и во наредната сезона.

Холандскиот стратег доби доверба од раководството на каталонскиот гигант и ќе продолжи да го води тимот од „Камп Ноу“.

Изминатата сезона не беше баш успешна за Куман. Навистина, го освои кралскиот куп, но поголемиот дел од сезоната Барселона играше навистина скромно. Голем дел од навивачите го обвинуваат токму Куман за ваквата игра.

Откако дозна дека ќе биде нов тренер на Барселона Холанѓанецот може максимално да се опушти, а камерите на „Мундо Депортиво“ го уловија како игра голф.

Противникот му бил добро познат. Куман играл против менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола и според она што се пишува во медиумите доживеал пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…