Дома Фудбал Репрезентации Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второпласирана во Лигата на Нации.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Селекторот на Бугарија, Младен Крсајиќ истакна дека било тешко да се игра пред публиката во Скопје

„Мислам дека одигравме добар натпревар и Бугарија после 4 години победи на гости. Во фудбалот не треба да се измислува топла вода. Многу е различно да се игра во клуб и репрезентација. Во репрезентацијата сте дамо седум дена, додека во клуб секој ден сте со играчите и имате прилика да пробувате нешто ново. Кога ги избрав овие играчи малку кој веруваше во нив. Кога немате резултати мора да направите рез, но секако дека вратата не е затворена и за другите играчи кои сега не се тука.

Најважно е што ја остваривме целта и останавме во Лига Ц. Заслужено победивме и ја покажавме енергијата од претходниот натпревар против Македонија. Не беше лесно да се игра натпревар пред оваа публика од 15000-20000, тешка задача беше за овие млади играчи. Но сега не треба да летаме во облаци имаме уште многу работа пред нас“, изјави Крстајиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…