Дома Фудбал Германија Критики за фудбалерите на Баерн: Беа мрзеливи, не може така!

Критики за фудбалерите на Баерн: Беа мрзеливи, не може така!

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ, остро ги критикуваше фудбалерите на Баерни порача дека се мрзеливи, по поразот од Баер Леверкузен во Бундеслигата.

Баерн во неделата загуби во Леверкузен од Баер со 1:2, иако поведе во 22. минута со голот на Џошуа Кимих.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Салихамиџиќ изјави дека Баер бил подобар иако во четвртокот одиграле натпревар во Лига Европа.

“Ова не е Баерн Минхен. Ни недостигаше се. Дозволивме да бидеме престигнати од тим кој играше натпревар во четвртокот. Баер беше подобар во сите сегменти. Ретко сум видел толку мала мотивација, желба за победа, малку дуели… Овој тим е толку добар кога го има вистинскиот менталитет од самиот почеток, но не е добар кога игра како сега и кога е мрзлив и мисли дека може да направи сè кога ќе посака. Едноставно не може така, морате во секој натпревар да влегувате максималмно“, изјави тој за „ДАЗН“.

За актуелниот шампион тоа беше трет пораз во првенството со што падна на второто место на табелата со 52 бода, бод помалку од првопласираната Борусија Дортмунд. По репрезентативната пауза, Баерн на 1. април ќе игра против Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…