Дома Луд Спорт Крвава прослава на титулата на Ренџерс🎥

Крвава прослава на титулата на Ренџерс🎥

Ренџерс после една деценија ја освои шампионската титула, но прославата заврши со несакани сцени во Глазгов.

Навивачите не само што не ги почитуваа ковид препораките и во огромен број се собраа на плоштадот, туку прославата заврши крваво.

Десетици лица се повредени, има и уапсени, а полицијата морала да интервенира, откако се судрија две фракции на навивачите на Ренџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спортска трагедија: Почина млад мотоциклист после пад од мотор

19 годишниот Мото 3 возач Џејсон Дупаские им подлегна на повредите и почина по синоќешниот…