Дома Останати Крај на една ера: Хансен става крај на кариерата

Крај на една ера: Хансен става крај на кариерата

Еден од најдобрите ракометари на сите времиња, Микел Хасен на крајот од сезоната ќе објави крај на кариерата, информираат денеска данските медиуми.

Неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција на која Хансен ќе се осврне на неговата одлука да ја прекине кариерата по долги 15 години.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Хансен веќе наполни 36 години, за данската репрезентација одигра дури 266 натпревари, постигна 1.350 голови, а како што стојат работите приказната ќе заврши на Олимписките игри во Париз.

Хансен неколку пати беше прогласуван за најдобар фудбалер во светот и дефинитивно одбележа една ера во ракометот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во Барселона

Рафаел Надал е елиминиран од Алекс де Минор во второто коло на Мастерсот во Барселона. Авс…